Marketing Internetowy W Praktyce Studia Podyplomowe

Google rozpoczął rok od głośnej decyzji zaprzestania cenzury w w połowie stycznia. Od 2003 roku doradzamy i pomagamy naszym klientom w podjęciu decyzji co do wyboru miejsca promocji w internecie. E-marketing and advertising nie ogranicza się bowiem do zwiększania sprzedaży. Jak to może wyglądać w e mail marketingu? Po pierwsze, będzie to na pewno bogaty asortyment. Jak widać na licznych przykładach, internetowy advertising and marketing to dziedzina bardzo złożona, gdzie nie zawsze „białe jest białe, a czarne jest czarne”. Usługi OPCJI obejmują również wizerunek firm w Internecie: kreowanie serwisów www, ich pozycjonowanie oraz marketing internetowy. Nasz sklep internetowy zaprasza również do sekcji komputerowej, gdzie można zakupić czytniki kart, kopiarki, monitory, konsole i skanery. Brzmi to trochę, jak uprawianie czarnej magii, jednak dla ekspertów od spraw Seo (search engine optimalization) to wymagająca sporej wiedzy, techniczna praca – warto więc zlecić im optymalizację swojego serwisu i wyprowadzenie go na dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania. Skuteczny marketing szeptany musi być jednak prowadzony bardzo umiejętnie.

Do zadań IAB Polska należą edukacja na temat możliwości wykorzystania potencjału reklamowego w Internecie, monitorowanie zjawisk zachodzących w Internecie i ich dokumentacja, promowanie badań ilościowych i demograficznych Internetu, ustanawianie, rozwój i weryfikacja standardów oraz zasad zastosowania reklamy w sieci, dostarczanie informacji Internecie i reklamie on the web szerokiej publiczności, popularyzacja i promowanie Internetu jako medium reklamowego równoprawnego z radiem, prasą i telewizją. Nie istnieje żaden formalny spis zasad dotyczących e-brandingu, jednak można wskazać kilka istotnych aspektów, które powinny ułatwić promowanie własnej marki w Internecie oraz przestrzec przed zagrożeniami istniejącymi na interaktywnej płaszczyźnie. W miarę dynamicznego rozwoju Internetu i coraz szerszego dostępu do tego medium przez szerokie grono użytkowników, marketing and advertising musiał przybrać nową formę.

Aż 86% respondentów (klientów) przewiduje wzrost wydatków na advertising w sieci, w porównaniu do 77% w 2011, natomiast 37% z nich uważa, że ich wydatki na ten cel znacząco wzrosną. Inbound marketing łączy elementy marketingu internetowego, które w skuteczny sposób pozwolą wciągnąć klientów w sfere działań marketerów.

Zaraz za filmami video wysoką pozycję w budowaniu zaufania mają opinie Klientów Twojego sklepu. Jeden ogrodniczy sklep internetowy jest jednak nierówny innemu sklepowi ogrodniczemu. Dobry internetowy sklep ogrodniczy powinien również odznaczać się kompetentną obsługą, otwartą na klienta i rozumiejącą jego potrzeby. Trzeba wpisać hasło obuwie damskie sklep internetowy dodając słowo forum.

Chcemy zainteresować swoją ofertą osoby zarówno na początku kariery (których niekoniecznie stać na bardzo drogie studia) jak również branżowych specjalistów, którzy na profesjonalnych kursach ze znanymi w branży ekspertami chcą poszerzyć, zweryfikować i uporządkować swoją wiedzę. Marketing internetowy podzielił się na kilka wyspecjalizowanych usług to już w tej chwili sygnalizujemy, że warto zainteresować się zmianami jakie zachodzą.

Jeśli jednak myślisz na poważnie biznesie internetowym i chcesz się dowiedzieć, czym jest marketing internetowy od praktyka, na pewno poważnie zastanowisz się nad inwestycją w ebooka"Advertising internetowy w praktyce". Po sukcesach kierunków studiów ( Advertising and marketing Internetowy , E-Gospodarka realizowanych w AGH w Krakowie) uznałem, że jest to inicjatywa warta zainteresowania.

Marketing jest branżą, która bardzo szybko ulega przemianom i w której cały czas trzeba być na bieżąco, jeśli myśli się konkurowaniu na rynku w XXI wieku. Osobny dział poświęcony jest marketingowi internetowemu, który jak niektórzy twierdzą powoli całkowicie zastępuje marketing tradycyjny. Jeśli przykładowo prowadzimy sklep internetowy z kosmetykami (produktami) znanych marek typu Loreal, Schwarzkopf czy Nivea to wydaje nam się, iż słowa kluczowe będące nazwami firm są najlepszymi frazami do reklamy w Adwords. Jeśli prowadzimy sklep internetowy to praktycznie każdy klient na terenie Polski będzie odpowiednim klientem. Odpowiedź wydaje się dość prosta – Apple to marketing and advertising i Steve Jobs. Marketing to podstawa dzisiejszego handlu.

 

Dodaj komentarz